FAQ - Pytania i odpowiedzi

FAQ – Najczęstsze pytania i odpowiedzi


Jaką kategorię prawa jazdy muszę posiadać żeby prowadzić kampera ?
Kampery to samochody osobowe o DMC (dopuszczalna masa całkowita) do 3,5 tony, a więc do prowadzenia wystarczy prawo jazdy kat. B
Jaka jest bezpieczna prędkość kampera na autostradzie?

O ile ograniczenia prędkości na drodze nie stanowią inaczej, a warunki
na trasie są odpowiednie, prędkość podróżna kamperem na autostradzie to ok. 100-110 km/h.

Jakie jest zużycie paliwa kampera na autostradzie?

Podczas jazdy po równym terenie i rozsądnej jedzie z prędkością ok. 100-110 km/h, zużycie oleju napędowego wyniesie około 10-12 l/100km.

Jakie są opłaty za autostrady podróżując kamperem?

Nasze kampery mają DMC 3,5 tony oraz nie posiadają z tyłu kół bliźniaczych co powoduje iż opłaty autostradowe w Polsce są takie same jak dla przeciętnego auta osobowego. W przypadku przepraw promowych, tuneli i mostów ceny dla kamperów mogą być wyższe niż dla samochodów osobowych i są głównie uzależnione od długości i wysokości kampera. W celu dokładnego sprawdzenia innych krajów europejskich warto poczytać informacje dotyczące opłat na stronach PZMOT: https://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

Jak i gdzie można doładować po drodze butle gazowe?

W momencie przekazania kampera otrzymują Państwo dwie pełne 11 kg butle gazowe, które bez żadnych dopłat można zwrócić puste. Na wielu stacjach benzynowych jak również na kempingach mają Państwo możliwość napełnienia butli gazowych.
Należy pamiętać, że za granicą są zróżnicowane podłączenia i różne typy butli gazowych. Butle gazowe, będące w wyposażeniu kampera nie mogą być wymieniane na zagraniczne butle gazowe.

Jak i gdzie można po drodze uzupełnić czystą wodę w zbiorniku?

Na wielu stacjach benzynowych, placach kempingowych i w specjalnych punktach zaopatrzenia w czystą wodę. W większości przypadków za niewielką opłatą.

Nasze kamperyAktualizacja treści tej podstrony: 24.01.2017.

Jeśli chcesz zarezerwować ten samochód to zadzwoń pod numer +48 692 673 074
lub wypełnij poniższy formularz.